Martin Haring

Martin Haring

realitný maklér I hypotekárny špecialista

Vždy ma inšpirovalo byť iný…! Len tak vie byť človek výnimočný

Prvé podnikateľské holubičky sa v mojej hlave zrodili v roku 2004, kedy ako väčšina mojich rovesníkov som bol oslovený na finančné poradenstvo, ktoré sa v tom čase rozmáhalo. Bol som oslovený kamarátom zo športu a nakoľko ma jeho ponuka veľmi zaujala, neváhal som ani chvíľu. Skočil som do týchto vôd rovnými nohami, ale pochopil som, že sa musím veľa učiť a nebude to také jednoduché (ak by bolo, robil by to každý). Finančné poradenstvo bola pre mňa obrovská škola života, hlavne čo sa komunikácie týka, takisto plánovania či už finančného alebo časového (hlavne tu to bola pre mňa veľká výzva). Táto kapitola sa pre mňa skončila po dvoch rokoch, kedy nie firma a systém ma odradili, ale vzťahy a veci, ktoré som zásadne odmietal. Na druhej strane to bola pre mňa situácia, ktorá ma veľa naučila… Reality som objavil v roku 2010, kedy ma oslovil kamarát Roman. Vtedy ako nespokojný klient realitnej kancelárie, som neváhal a skočili sme do toho spoločne rovnými nohami. Spravili sme prieskum trhu, podnikateľský plán, stanovili sme si ciele a začali sme ich postupne napĺňať. V tejto dobe to bola doba kamenná v realitách, bolo obdobie po kríze a realitný biznis bol absolútne bez pravidiel (aspoň MY sme mali taký pocit). Tým, že sme obaja boli v Piešťanoch veľmi známi, ľudia hneď vedeli kto sme a takisto čo ideme robiť. Za krátky čas o nás vedeli naozaj všetci.
Vtedy som povedal NIKDY VIAC,
ale ako sa hovorí, NIKDY NEHOVOR NIKDY

Po dekáde som sa k financiám vrátil. Spolu s realitami to vnímam ako spojené nádoby a zároveň komplexnú službu klientom. To čo som pred 10 rokmi zažil, dnes vnímam ako najlepšiu školu do profesného života, nakoľko dnes je pre mňa komunikácia o to dôležitejšia a zároveň všetko, čo som sa v tej dobe naučil, mi dnes dáva základ toho, čo robím. Riešim klientom strechu nad hlavou a financie, no zároveň to vnímam tak, ako by som bol nielen maják pre klientov, ktorý sa nevedia zorientovať na realitnom a finančnom trhu, ale takisto opora a partner, s ktorým vedia svetom financií a realít plávať bezpečnejšie.
Človek sa najviac učí v teréne a praxi…!

Dnes je situácia na trhu iná, ako v dobe keď som začínal, veľa vecí sa zmenilo, klienti sú dnes sčítanejší, vedia si veľa vecí nájsť, a preto aj MY – realiťáci sa musíme posúvať vpred každý jeden deň. Pretože… Strechu nad hlavou a vôbec reality vnímam ako druhú najdôležitejšiu vec po zdraví človeka. Bývať ľudia potrebovali, potrebujú a neustále budú potrebovať. Tak komu by ste zverili to druhé najcennejšie po vlastnom zdraví…? Len tak hocikou, alebo si dôkladne vyberiete…? Výber je vždy na Vás…
Všetko to čo som v živote urobil ma doviedlo tam, kde dnes som. A som za to vďačný…!

+421 (0)903 476 290

martin.haring@allforlife.sk

Bratislavská 130/A

92101 Piešťany

www.allforlife.sk