Poistenie Vášho dieťaťa – aká poistka pre dieťa je najlepšia?

Narodilo sa Vám dieťa a uvažujete nad životným poistením pre svoju ratolesť? To je zodpovedný krok, treba si však uvedomiť jednu zásadnú vec. 

Najlepšie poistenie dieťaťa, je poistenie rodiča!

Mnoho klientov má svoje deti poistené lepšie, ako samých seba, otázka však znie:

„V prípade práceneschopnosti, pôjde dieťa do práce namiesto Vás?“ Zamyslite sa nad tým.

Aké pripoistenia teda nastaviť dieťaťu?

Ľudia si najčastejšie myslia, že najhoršie, čo sa môže stať je smrť dieťaťa. Vieme, že je to v tom momente tragédia a všeobecne citlivá téma, ale peniaze, ktoré Vám poisťovňa vyplatí, Vám dieťa nevrátia. Preto sa treba skôr zamerať na pripoistenia, kedy Vaše dieťa ostáva nažive.

Smrť dieťaťa:dôležitá súčasť poistenia.

Poistnú sumu štandardne nastavujeme na 3.000 – 4.000,-€, aby sme pokryli pohrebné náklady.

Trvalé následky úrazom a úrazové poistenie pre deti:

Minimálna poistná suma, ktorú odporúčame nastaviť je 10.000,-€ s progresívnym plnením. Progresia znamená, že poisťovňa Vám vypláca násobok poistnej sumy podľa miery poškodenia. Môže ísť až do 7 násobku nastavenej poistnej sumy. Každá poisťovňa má progresiu nastavenú rôzne, skúsený finančný poradca Vám povie o rozdieloch. 

Odporúčaná poistná suma je 20.000,-€ s progresiou. Pokiaľ má poisťovňa pripoistenie trvalých následkov od 50%, odporúčame pridať aj toto pripoistenie. Odporúčame dieťaťu nastaviť trvalé následky úrazom na 20.000,-€ s progresiou 500% a pripoistenie trvalých následkov od 50% na poistnú sumu 50.000,-€. Ale vždy je to individuálne, podľa situácie klienta. Najdrahšie je samotné pripoistenie, výška krytia ovplyvňuje cenu len minimálne. Či nastavíte 15, 20 alebo 25 tisíc, cenový rozdiel je minimálny.

Kritické choroby:

Aktuálne veľmi komunikovaná téma. Civilizačné choroby, dedičné choroby a ďalšie, ktoré dnes ľudí trápia. Podľa štatistík liečba kritickej choroby stojí  v priemere od 6.000 do 12.000,-€.  Preto si skontrolujte na akú sumu je kryté Vaše dieťa. Ak má poistku nastavenú na výrazne nižšiu sumu, prípadne pripoistenie v zmluve vôbec nemá, je čas s tým niečo spraviť.

Denné odškodné z úrazu:

Toto pripoistenie väčšina z Vás veľmi dobre pozná. Ak už ho chcete mať, treba si uvedomiť, že je to hlavne krytie pre Vás v prípade, že by ste museli ísť na OČR. Odporúčaná poistná suma je 10,-€ na deň.

Hospitalizácia:

Toto pripoistenie je vo väčšine prípadoch nerentabilné, nakoľko v nemocniciach pacientov kvôli kapacite lôžok dlho nedržia. Ak však toto pripoistenie chcete, kľudne si ho kúpte, nikto nevie čo sa môže stať, pokiaľ by dieťa dostalo vážnu chorobu a bolo mesiace v nemocnici, rodine denná dávka pomôže. Aby to malo význam, odporúčame aspoň 10,-€ na deň.

Sporiaca zložka a poistenie deti so sporením:

Štandardne dospelým klientom neodporúčame sporiť cez životné poistenie. Hlavným dôvodom sú vysoké poplatky a v druhom, neposlednom rade je to, že väčšina poistencov nedodrží poistnú dobu, čo zapríčiňuje, že ľudia nedostanú z poistenia také výnosy aké predpokladali.

Rozdiel v sporiacich zložkách detských poistení býva často v tom, že rodičia poistnú dobu dodržiavajú a tým pádom má sporiaca zložka svoje opodstatnenie.

V tomto prípade už treba len správne zvoliť fondy aby sa výnos priblížil čo najviac k želaniu klienta.

Najlepšie poistenie pre dieťa je poistenie rodiča!

Ak ku svojej rodine pristupujete zodpovedne, nechajte si existujúce zmluvy skontrolovať  u odborníka. Prevencia Vás vyjde oveľa lacnejšie.

Poprípade ak rozmýšľate nad novým poistením pre svoje dieťa, neváhajte nás osloviť. Veľmi radi Vám na túto tému poradíme a s poistením pomôžeme.

upravené z: financniodbornici.sk
Autor: Tomáš Holán
Img: mymodernlaw.com

Mohlo by sa Vám páčiť