Piešťanské realitné kancelárie sú silné aj vďaka ZRKS

Združenie realitných kancelárií na Slovensku rastie. Aktuálne má viac ako 130 členov a je tak druhou najväčšou asociáciou na realitnom trhu. Medzi Piešťanských zástupcov patria AB contact alebo All4Life.

Som rád, že sa stretávame, inšpirujeme sa, spoznávame nových kolegov a vymieňame si skúsenosti,“ opísal majiteľ Andrej Bartovic. Za najväčšiu devízu združenia považuje spoločný realitný portál www.ZoznamRealit.Sk – ten je teda ako jediný realitný portál na Slovensku vlastnený realitnými kanceláriami.

Návštevnosť portálu ZoznamRealit.Sk za posledné dva roky rapídne stúpla. Kým v roku 2016 sa počet návštevníkov pohyboval na úrovni 900-tisíc, v roku 2018 sme už zaznamenali takmer 1,8 milióna návštev. „Tieto výsledky svedčia o tom, že združenie aj portál je dobre nastavený a čísla majú stúpajúcu tendenciu. Komerčné portály pravidelne zdvíhajú ceny, čo dvíha tlak aj majiteľom realitných kancelárií. Poplatok na našom portáli je pre člena ZRKS iba 180 eur ročne za neobmedzený počet inzerátov,“ uviedol prevádzkovateľ portálu Marek Šubrt. Ako výhodu tiež spomenul, že inzerovať na ZoznamRealit.Sk môžu iba realitné kancelárie, nie je tam priestor pre občiansku inzerciu.

Tú má združenie podchytenú cez Realitný skener a cez náborový formulár na stránke.
ZRKS poskytuje svojim členom aj Co-Broke – službu na spoločné obchody a spoluprácu, ktoré môžu využívať realitné kancelárie v rámci celého Slovenska, ale aj na lokálnom trhu.

ZRKS je pečaťou kvality

Ďalšou piešťanskou realitkou, ktorá si členstvo pochvaľuje je All4Life, ktorá sa k ZRKS dostala tak, že začala používať softvér backOFFICE. „O softwéri backOFFICE sme sa dozvedeli od Andreja Bartovica a presvedčilo nás stretnutie na realitnej konferencii v Bratislave. My sme ho už odporúčali ďalším trom používateľom,“ povedal Martin Haring z realitnej kancelárie All 4 Life, ktorý neváhal a vstúpil aj do združenia ZRKS. „Sme radi, že môžeme byť členmi niečoho zmysluplného, čo dáva logiku. Síce sme každý sám za seba, ale ako celok a združenie máme väčšie páky a sme silnejší. Zároveň je to pre nás ako realitnú kanceláriu aj pečať kvality,“ dodal M. Haring.

Združenie vyhotovilo pre svojich členov viaceré vzorové zmluvy na predaj nehnuteľnosti. Skúsenosti maklérov hovoria, že klienti sú ochotnejší podpísať sprostredkovateľskú zmluvu ZRKS ako zmluvu realitnej kancelárie, lebo cítia istotu, že ak by mali náhodou nejaký problém, majú sa na koho obrátiť. Aj preto je zlatá pečať Overeného člena ZRKS magnetom pre klientov a demonštruje férový prístup a dodržiavanie pravidiel na realitnom trhu.


Zdroj: Združenie realitných kancelárií Slovenska  Foto Andrej Klimek

Mohlo by sa Vám páčiť